Piernikowe szaleństwo, to nic nowego przed Świętami

Kto w czasie gorączki przedświątecznej nie szuka odprężenia, wyciszenia i relaksu? Czy instynktownie podczas tej całej gonitwy nie uciekamy w aktywność twórczą jaką daje nam pieczenia ciast? Która z nas nie lubi tworzyć w domowym zaciszu swojej świątecznej bajki pachnącej piernikami? Czy nie lubimy relaksować się podczas słuchania świątecznej muzyki, wspólnie spędzonego czasu z bliskim i zabawy, zabawy z dzieckiem? Taką formę relaksu daje nam piernikowe szaleństwo z dzieckiem. W czasach kiedy my kobiety pracujące, matki, żony musimy tak wiele godzić ze sobą i mieć dobrą organizację dnia, aby sprostać tak niezliczonym obowiązkom i wyzwaniom dzisiejszego życia, a w tym wszystkim celebrować piękne chwile. Poszukujemy różnych form pewnego odstresowania… lecz zawsze mamy na uwadze dobro dziecka.

Jakie zalety ma pieczenie pierników dla dziecka?

To właśnie wspólne spędzanie czasu podczas pieczenia pierników daje dziecku niezwykłe rozwój w wielu sferach. Umożliwia poczucie  improwizacji, zaspokojenia oraz ciekawości. Doświadcza ono nowych smaków, zapachów, widzi z czego powstaje ciasto, potrafi wyszczególnić składniki i połączyć je w całość. Co jest dla niego niezwykłym doświadczeniem i budowaniem poczucia własnej wartości i pewności siebie oraz zadowolenia z wykonanego wytworu. To właśnie podczas zabawy ze składnikami nasz szkrab rozluźnia się i wycisza . Dziecko uczy się wytrwałości podczas wyrabiania, wykrawania i oczekiwania na pyszne i pachnące pierniki. Pobudza swoją wyobraźnie i wszystkie receptory, usprawnia motorykę, koordynację wzrokowo- ruchową, relaksuje się poprzez rozluźnianie mięśni karku i bark wałkując ciasto.Już nie wspomnę o dekorowaniu, które daje dziecku możliwość własnej i nie wymuszonej woli wyboru: ozdób, kolorów lukru i składników do dekoracji.Podczas pieczenia pierników nie tylko dziecko ma wiele frajdy, ale również uczymy go praktycznego działania oraz chyba najważniejsze dla mnie i zapewne dla wielu z Was: to wspólnie spędzony czas, podczas, którego scalamy nasze więzi.

Nasze wspólne piernikowe szaleństwo to dopiero drugi rok 🙂 Zaczynamy kultywować tą wspaniałą tradycję i wspólną zabawę. Zapraszam Was wszystkich, abyście znaleźli czas dla siebie, bliskich, przyjaciół i wspólnie popierniczyli trochę 🙂 Będzie to czas miło i pożytecznie spędzony.

Przepis na pierniki

Mój sprawdzony od lat. Pierniki wychodzą kruche, delikatne i pyszne w smaku, a porcja w sam raz na święta i czas noworoczny. Można je długo przechowywać w ozdobnych puszkach lecz u nas jakoś znikają w nieujawnionych okolicznościach 🙂 Często właśnie tymi piernikami obdarowujemy rodzinę, znajomych oraz kolędników.

Lubicie spędzanie czasu podczas pieczenia? Chętnie poznam Wasze świąteczne metody na relaks 🙂

 

One Reply to “Piernikowe szaleństwo z dzieckiem- zabawa i rozwój”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =

Strona wykonana przez BiuroPromocji.info

Rolety Krakw, aluzje Krakw, aluzje drewniane krakw masa krakw tumacz londyn, tumacz przysigy uk trening personalny olsztyn strony internetowe krakow