herbatint

Farbowanie włosów w ciąży czy może być bezpieczne? Od kiedy ludzie zaczynają sięgać do natury i czerpać z niej to co najlepsze. Powstaje wiele kosmetyków naturalnych z dobrym składem, ale również farbowanie stało się bardziej naturalne. W szczególnie w ciąży kobiety uważają na składniki chemiczne zawarte w farbach lub kosmetykach, dbając o dobro dziecka. Bo w ciąży też można wyglądać dobrze i dbać o swoje włosy, a dodatkowo mieć możliwość, bez konsekwencji farbować włosy. Postanowiłam zatem zrezygnować z rozjaśniaczy, płukanek, które niestety mają chemiczny skład a dodatkowo wysuszyły i wprowadziły żółte,a nawet sianowate odcienie na moich włosach. Wybrałam farbę ziołową w żelu herbatint kolor ciemny blond numer 6N z serii naturalnej.

Dlaczego właśnie trwała ziołowa farba w żelu Herbatint?

Przede wszystkim naturalny skład bez amoniaku, rezorcynów, alkoholu i substancji zapachowych. Zawiera wyciągi z 8 organicznych ekstraktów ziołowych. Które chronią i nawilżają włosy oraz wzmacniają kolor. Bardzo nie lubię drażniącego zapachu farb. Farby herbatint wyróżniają się bezzapachową formułą, łatwą do nakładania.Farby te są w 36 odcieniach, które można mieszać do woli w celu uzyskania pożądanego odcienia. Cieszy również fakt że są to produkty nie testowane na zwierzętach i odpowiednia dla wegan. Zaś opakowania są w 100% recyklingowe.

Jaka jest moja opinia?

Do testów otrzymałam dwa opakowania farby Herbatint numer 6N w odcieniu ciemny blond oraz saszetki z szamponem i odżywką. W opakowaniu znajdowała się instrukcja farba, rękawiczki. Moja fryzjerka była zaskoczona konsystencją gdyż na opakowaniu było napisane żelowa formuła, a wylała płynną bezzapachową substancję. Po rozmieszaniu i nałożeniu na włosy farba ma konsystencję żelu nie spływa i jest bardzo wydajna. Po upływie wskazanego czasu spłukałam bez problemu farbę. Co ciekawe okolice uszu i czoła nie zostały pofarbowane 🙂 co stanowi dodatkowy plus.  Umyłam włosy dołączonym szamponem i nałożyłam odżywkę. Po wysuszeniu włosy były jednolicie pokryte farbą, nie były szorstkie i nawet siwe włosy pokryte zostałyrewelacyjnie w 100%. Nie widać również granicy między odrostem, a pozostałymi włosami. Efekt uzyskany jest o dwa tony ciemniejszy od mojego naturalnego i już wiem, że przez najbliższy czas będzie to mój ulubiony odcień. A moje włosy zyskają dodatkowo pielęgnację i zdrowy naturalny wygląd bez użycia zbędnych płukanek i środków rozjaśniających.

Cena tej farby to 43,99zł zakupisz ją na stronie herbatint

Jak podoba ci się uzyskany efekt na moich włosach? Czy zwracasz uwagę na skład i zapach farby do włosów?

Efekt przed farbowaniem:

kobietastylowa

herbatint

Efekt po farbowaniu:

herbatint
herbatint farbowanie
kobietastylowa
kobietastylowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *