Modna, piękna i zdrowa. Czy jesteś taka?

Każda z nas chce być modna, piękna i zdrowa, ale czy każda z nas zdaje sobie tego sprawę,że nie zawsze to ubiór i kosmetyki stanowią nasze piękno. Można wyglądać zewnętrznie jak milion dolarów, a od środka być poważnie chorą i mieć problem z rakiem piersi, który nie daje wczesnych objawów, a może zagrozić twojemu życiu i zdrowiu. Szybko zdiagnozowany daje 100% szans na to co najcenniejsze – zdrowie.

Matko, żono, kobieto kiedy ostatni raz wykonałaś usg piersi, mammografię lub samobadanie piersi?

 

To nie tylko akcja i takie sobie gadanie ja co roku. Właśnie w październiku. Badam się regularnie. Jest to taki ogólnopolski, ale i mój miesiąc na badania. Umawiam się na wizytę i już pod koniec miesiąca mam wyniki ogólne krwi i moczu, usg piersi i usg ginekologiczne z cytologią.  Są to tak proste i nic nie kosztujące oraz są nie inwazyjne badania, które każda kobieta powinna wykonać. Żyjąc w XXI wieku mamy takie możliwości i postęp medycyny, że zdiagnozowanie i przechytrzenie raka oraz jego wyleczenie są bardzo proste.Ważna jest szybka diagnoza!  Jako matka i żona wiem jak bardzo ważne jest moje zdrowie abym mogła długo być z moimi bliskimi. Wiele znajomych, koleżanek, przyjaciółek pyta mnie po usg jak moje maleństwo. Ja zaś zadaję im pytanie kiedy ostatnio to właśnie ona robiłaś badania. Słyszę różne odpowiedzi nawet zdarzają się takie, w których kobieta odpowiada, że w czasie swojej ciąży – 17 lat temu…

Początkowo choroba przebiega bezobjawowo. Jedynie czujność, regularne badania i samokontrola piersi mogą wskazać na nieprawidłowości. Samobadanie piersi możesz wykonać samodzielnie w zaciszu swojej łazienki lub sypialni. Wystarczy, że wydrukujesz krótką instrukcję  i przewodnik krok po kroku ze strony quiosque.pl

Jak być kobietą, która jest modna, piękna i zdrowa?

Wiem zdaję sobie sprawę, że jako kobieta masz wiele obowiązków począwszy od domu, dzieci, męża, kariery. Ale czasem warto zrobić coś dla siebie, przystopować i umówić się na wizytę bo czasem od jednej wizyty może zależeć zdrowie i szczęście twoje oraz swoich bliskich. Bo przecież jesteś dla nich najważniejsza! Bo nikt nie zadba o nas najlepiej jeśli same nie przywiążemy wagi do dbania o siebie i o własne zdrowie.

Jako świadoma kobieta, przystąpiłam do akcji Modna, piękna i zdrowa. Zadbaj o siebie. Którą po raz szósty organizuje QUIOSQUE.pl Pragną zachęcić kobiety do wykonywania badań profilaktycznych, które skutecznie ochronią je przed chorobą. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa  Centrum. Na jego poczet przekażą zysk ze sprzedaży specjalnie oznaczonych produktów z  kolekcji. Między innymi bluzki, którą mam na sobie. Biorąc udział w tej akcji, pomagasz innym.

Kobietki nie ważne jakie macie piersi, ważne aby były zdrowe. Więc proszę Was zapiszcie się na badania i śpijcie spokojnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *